język polski Nadarzyn

Sposób nauczania

W Szkole Orłów wierzymy, że każde dziecko ma nieograniczone możliwości i potencjał, który należy rozwijać i wspierać. Naszym podejściem do nauki jest kładzenie nacisku na indywidualne potrzeby każdego ucznia, a także wykorzystanie nowoczesnych metod dydaktycznych, aby zagwarantować jak najlepsze efekty nauczania.

Nauczanie opiera się na kilku podstawowych koncepcjach, takich jak rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczenie się przez doświadczenie, a także nauczanie w oparciu o technologie. Wszystko to po to, aby nasze dzieci miały najlepsze szanse na rozwój w różnych dziedzinach.

Staramy się również wykorzystać różnorodne metody dydaktyczne, takie jak gry i zabawy, interaktywne prezentacje, aby utrzymać zainteresowanie uczniów i ułatwić przyswajanie wiedzy.

Nasze podejście

Nasze podejście do nauki opiera się również na pracy zespołowej, zarówno między nauczycielami, jak i między uczniami. Praca zespołowa pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń, co zwiększa efektywność nauczania oraz kreatywność.

Oprócz tradycyjnych metod nauczania, w Szkole Orłów wykorzystujemy także nowoczesne technologie, które umożliwiają lepszą i bardziej interaktywną naukę. Wszystkie klasy są wyposażone w projektory, a nauczyciele wykorzystują różnorodne platformy edukacyjne, które ułatwiają przyswajanie wiedzy oraz umożliwiają interaktywną naukę.

Forma zajęć

W Szkole Orłów oferujemy hybrydowe zajęcia, które łączą formy stacjonarne i online. Dzięki temu uczniowie mają większą elastyczność w dostosowaniu nauki do swoich potrzeb, a także mogą uczestniczyć w zajęciach, nawet jeśli nie są w stanie fizycznie pojawić się w szkole.

Forma zajęć stacjonarnych jest tradycyjna i odbywa się w szkole, w salach lekcyjnych, zgodnie z harmonogramem lekcji. Uczniowie mają bezpośredni kontakt z nauczycielami, mogą zadawać pytania i uzyskać szybką odpowiedź, a także uczestniczyć w interaktywnych zajęciach i ćwiczeniach, które są lepiej przyswajane w formie stacjonarnej.

Jeśli jednak uczniowie nie są w stanie pojawić się w szkole, mogą dołączyć do zajęć online. Dzięki Google Meet, uczniowie mogą uczestniczyć w lekcjach w czasie rzeczywistym, korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego. W czasie takich zajęć, nauczyciele wykorzystują różne narzędzia, takie jak wirtualne tablice i programy do udostępniania prezentacji, co pozwala na prowadzenie zajęć w sposób interaktywny, nawet w przypadku uczniów zdalnych.

Hybrydowe zajęcia dają uczniom większą elastyczność w dostosowaniu nauki do swoich potrzeb, umożliwiają pracę w domu i samodzielne przyswajanie wiedzy, a także pozwalają na redukcję obecności fizycznej w szkole w przypadku chorób czy innych okoliczności uniemożliwiających fizyczne uczestnictwo w lekcjach.

W Szkole Orłów stawiamy na nowoczesne metody nauczania, które pozwolą na jak najlepszy rozwój naszych uczniów. Hybrydowe zajęcia są jednym z wielu narzędzi, które pomagają w realizacji tego celu.